článok

7 POTRAVÍN, KTORÉ BY PRI DETOXE NEMALI CHÝBAŤ

Publikované dňa: 14.03.2021 | Dĺžka čítania: 3 min.

Hľadáte rýchly, lacný a prirodzený spôsob detoxikácie? Tu je 7 overených, dostupných a účinných potravín, ktoré pomáhajú vylučovať toxíny z tela.

1) CITRÓN
antioxidant plný vitamínu C, chráni bunky pred voľnými radikálmi a pomáha rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. Citróny majú navyše zásaditý účinok, pomáhajú obnovovať rovnováhu pH tela a tým podporujú imunitný systém. Skúste jednoduchý spôsob ako naštartovať detox – plátok citrónu v horúcej vode.

2) ZÁZVOR
napomáha tráveniu, zmierňuje nadúvanie a plynatosť. Obsahuje tiež veľké množstvo antioxidantov a poskytuje dobrú podporu imunity. Vyskúšajte zázvorový čaj alebo si pridajte nastrúhaný zázvor v ovocného alebo zeleninového nápoja.

3) CESNAK
má antivírusové, antibakteriálne a antibiotické vlastnosti. Obsahuje taktiež alicín, ktorý pomáha pri tvorbe bielych krviniek a pomáha chrániť telo pred infekciami. Maximálny účinok má konzumácia surového cesnaku.

4) ČERVENÁ REPA
je masívnou podporou detoxikácie pečene. Poskytuje prísun viacerých podstatných živín ako horčík, železo a vitamín C. Priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene, hladinu cholesterolu, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav, pomáha metabolizmu a tráveniu. Rýchla aplikácie do smooties, šalátov alebo priamo vypite šťavu z červenej repy.

5) ZELENÝ ČAJ
má overený detoxikačný účinok a zároveň poskytujú ďalšie zdravotné benefity. Zistilo sa, že okrem iného zvyšuje výkonnosť pečene a môže chrániť pečeň pred chorobami. Maximálne výsledky dosiahnete zeleným čajom Matcha vyrobeným z celých listov.

6) BROKOLICA
ľahko dostupná potravina s vysokým obsahom vitamínov C, D a E. Je vzácna bohatým obsahom enzýmov podporujúcim detoxikáciu pečene, krvotvorbu a metabolizmus.

7) JABLKO
obľúbené slovenské ovocie, na ktoré sa často zabúda. Obsahuje betakarotény, vitamíny B, C a E, železo, draslík, zinok, meď a horčík. Jablká podporujú zdravé trávenie, pôsobia priaznivo na tvorbu črevnej mikroflóry, povzbudzujú funkciu pečene, znižujú hladinu tukov v krvi a majú protizápalové účinky.

Vyskúšajte aj Vy pridať tieto potraviny do svojho jedálnička. Nezabúdajte však na vyváženú stravu, dostatočný pohyb, príjem tekutín a kvalitný spánok.

AUTOR
team NaturMedic

ZAUJAL VÁS TENTO BLOG?

Prihláste sa na odber nášho newslettra a takéto blogy Vám budeme zasielať priamo na váš e-mail.