Články

Zaručený tip, ako efektívne pripraviť pokožku na leto

článok

Zaručený tip, ako efektívne pripraviť pokožku na leto

Publikované dňa: 17.06.2021 | Dĺžka čítania: 3 min.

Denné teploty nám postupne stúpajú a letné dovolenky sa nebezpečne blížia. Každý z nás by si prial čo najskôr vyraziť na pláž, cítiť sa a vyzerať čo najlepšie. Avšak pobyt na slnku nie vždy dopadne tak, ako si predstavujeme. Realita ako lepkavý pot, nežiadaný úpal či nedajbože alergia na slnečné lúče, môžu mať nepríjemný vplyv na kvalitu našej pokožky. Pozrime sa na to, ako môžeme jednoducho a ľahko pripraviť dobrý základ pre pokožku a ako ju z vnútra chrániť počas letnej sezóny …

Leto prináša príjemnú atmosféru, kedy sa vďaka krásnym slnečným dňom môžeme cítiť bezstarostne, avšak nadmerné slnenie alebo dlhý pobyt na slnku môžu spôsobiť veľké škody. Najväčšiemu náporu v lete čelia bunky našej pokožky, čím sa oslabuje ochranná bariéra tela. Aj keď k dispozícií je veľké množstvo kozmetických opaľovacích výrobkov, je potrebné si uvedomiť, že pokožka v tomto čase potrebuje hlavne dostatok výživy, aby sa bola schopná sa rýchlo regenerovať. Dostatok kolagénu, ktorý tvorí až 70% bielkovín pokožky, sa preto opodstatnene javí ako veľmi nevyhnutný. Kolagén dodáva pokožke pevnosť a elasticitu. Je významnou výživnou podporou pri regenerácií a obnove kožných buniek, má spevňujúci účinok, vďaka čomu je skvelou voľbou ako pripraviť pokožku na leto a udržať ju v kondícií počas celého leta.

Kolagén pomôže vyraziť na pláž s dobrým pocitom a hlavne podporí pokožku počas horúcich letných mesiacov strávených na slnku. Naše telo v lete potrebuje viac kolagénu na rýchly proces regenerácie a udržanie hladkej a pružnej pokožky. Lekári v lete odporúčajú morský kolagén, ktorý je najviac podobný tomu ľudskému (typ 1). Tento dodá dostatočnú výživu nielen pokožke, ale aj vlasom a nechtom.

Skin Collagen môže byť výbornou a dostupnou voľbou na letné mesiace. Podporí hydratáciu pokožky z vnútra, pomôže získať krásne opálenie, ochráni pokožku pred pigmentovými škvrnami či vráskami. Zároveň obsiahnutý vitamín C zabezpečí maximálnu vstrebateľnosť kolagénu a pomôže chrániť pokožku pred formami oxidačného stresu. Vyrazte aj Vy na pláž a vyzerajte čo najlepšie s pokožkou pripravenou na leto.

AUTOR
NaturMedic team

Mohli by Vás zaujímať tieto produkty

Skin collagen

22,90 

Joint collagen

15,90 

Active collagen

20,90 

Kolagénová káva

12,90